Jak wybrać odpowiednią karmę dla naszego pupila?

 

Decydując się na przygarnięcie psa, często zaczynamy czytać różne poradniki i próbujemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Każdy właściciel chce zapewnić swojemu pupilowi wszystko co najlepsze. Także jedzenie, które jest przecież kluczowym elementem. Umiejętnie dobrane do pieska może dodać mu sił, poprawić stan sierści i polepszyć jakość jego życia.

Zwróć uwagę na składniki

Podstawową kwestią jest czytanie etykiet. Sucha karma dla psów bywa bardzo różna. Niektóre zawierają więcej szkodliwych składników, np. zbóż, które niekoniecznie dobrze wpłyną na funkcjonowanie naszego psa. Podobnie rzecz ma się z kukurydzą. Mogą to być czynniki alergizujące psa. Trzeba na bieżąco obserwować zachowanie psa i zmieniać dietę. Warto, aby w składzie było sporo mięsa, które to najlepiej działa na psa. Stopień przetworzenia składników również bywa sporym problemem. Podczas procesów podgrzewania, osuszania czy rozdrabniania wiele dobrych wartości odżywczych przestanie dobrze się wchłaniać oraz ulotni się. Warto także pamiętać, że sucha karma nie może być jedynym składnikiem diety naszego małego domownika. Należy wprowadzić dietę zróżnicowaną, bowiem zbyt wiele suchej karmy bywa obciążeniem dla nerek. Niemniej, sucha karma dla psów jest potrzebna i stanowi część karmienia psa.

Wygląd karmy i cena

Zwracajmy też uwagę na wygląd karmy. Kolorowe kostki niekoniecznie muszą być wynikiem zdrowych składników, ale mogą być barwnikami. Nie każdy pies będzie na to gotowy. Organizm reaguje bardzo różnie, w zależności od naturalnych predyspozycji. Kształtna karma może być bardzo przetworzona, dlatego obserwujmy składy i zachowanie psa. Łączmy wszystkie wskazówki.

Nie warto przejmować się ceną. To skład jest najważniejszy. Zarówno droga, jak i tania karma mogą mieć niezadowalający skład. Warto sprawdzać, co dokładnie jest dobre dla naszego psa. Wszystko zależy od wagi, rasy psa czy też jego alergii i chorób.

 

Sucha karma dla psa jest dobrym elementem urozmaicającym dietę naszego pupila. Może być dobrym rozwiązaniem, kiedy wychodzimy na kilka godzin, zaś pies zostaje sam w domu. Wówczas miska świeżej wody i karma w specjalnej misce z pewnością umilą czas naszemu psu. Warto pamiętać, że pies powinien także otrzymywać inne, zbilansowane posiłki, które umożliwią mu lepsze, codzienne funkcjonowanie. W przypadku różnych chorób czy alergii dobrze dobrana karma może przyczynić się do lepszej regeneracji psa i wyeliminowania niektórych, nieprzyjaznych czynników. Odpowiedni wybór suchej karmy dla psa jest zatem niezwykle istotny i warto dokonać tego wyboru całkowicie świadomie, po zapoznaniu się z różnymi źródłami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *